Як зробити процес вивчення таблиці множення та ділення легким і цікавим ?
Вашій увазі розробка уроку з математики у 3 класі на тему: "Ділення на 9"

Мета:
навчальна
Створити умови для ознайомлення учнів з таблицею ділення на 9, для застосування табличних випадків під час виконання завдань різних видів;
розвивальна
розвивати увагу, пам'ять, мову, логічне мислення учнів;
формувати обчислювальні навички в межах вивченого матеріалу;
виховна
виховувати  цікавість до уроків математики,взаємодопомогу  .
Обладнання: комп’ютер, екран,слайди до уроку,  демонстраційний ілюстративний матеріал,роздатковий матеріал.

Тип уроку. Урок-вивчення нового.

Хід уроку

І Організаційний момент.Емоційний заряд доброти.
Нам дзвінок сповістив:
Час за парти сідати,
Уважними бути,       
Урок починати. 
Інтерактивна технологія «Криголами».
-Для того,щоб нам добре працювалося,щоб у нас був гарний настрій,давайте скажемо,якими ми повинні бути під час уроку. А допоможе нам алфавіт. (активні, бадьорі. веселі, гарні)                                                  
ІІ Перевірка домашнього завдання.
64:Х=8          24:Х=8        42:Х=6          18:Х=6
Х=64:8          Х=24:8        Х=42:6          Х=18:6
Х=8               Х=3             Х=7                Х=3
64:8=8          24:3=8          42:7=6           18:3
ІІІ Усний рахунок.
1.Робота в парах. Гра «Вилучи зайве»
ІV Каліграфічна хвилинка.
    1. Запис чисел.
Запишіть числа, в яких: 1дес.8од,2дес.7од,3дес.6од.
Знайдіть закономірність і продовжіть ланцюжок чисел.
Прочитайте числа, які утворилися.
Вчитель відзначає учнів, які каліграфічно написали числа, показує  кращі зошити.
V Актуалізація опорних знань.
    1. Математичний диктант.
Суму чисел 5 і 3 збільшити у 5 разів.
Різницю чисел 35 і 5 зменшити у 6 разів.
Добуток чисел 8 і 3 зменшити у 4 рази.
Частку чисел 56 і 8 збільшити на 20.
До 35 додати різницю чисел 30 і 10.
    2. Взаємоперевірка. Оцінювання. 
- Обміняйтесь, будь ласка, зошитами і оцініть роботу свого товариша. 
- Хто отримав 12? 11? 10?
- Зробимо комплімент цим дітям.
  Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Інтерактивна технологія «Незакінчене речення»
-Я починаю речення,а ви продовжуєте.
             Числа при діленні називаються…
             Дія ділення позначається…
             Множення пов’язане з…
- Сьогодні на уроці ми з вами складемо таблицю ділення на 9 і будемо її застосовувати під час розв’язування прикладів та задач.
- Діти, а для чого нам потрібно вміти добре рахувати?
 VІІ Вивчення нового матеріалу.
    1. Пояснення вчителя. Складання і записування таблиці ділення на 9 у зошити.
9?2=          18:9=2
9?3=          27:9=3
9?4=          36:9=4
9?5=          45:9=5
9?6=          54:9=6
9?7=          63:9=7
9?8=          72:9=8
9?9=          81:9=9
- Давайте пригадаємо результати таблиці множення на 9.
- Прочитайте мовчки ще раз таблицю, записану у зошитах.
    2. Робота з підручником.
№427( самостійно) Кожна числова відповідь має буквене значення, в результаті складення літер утвориться ключове слово.  РОЗУМНИК
VІІІ.Закріплення  та розвиток математичних знань.
Задача 428(фронтально)
- Відкрийте підручники на с.64 і прочитайте пошепки задачу. 
- Тепер прочитаємо її вголос.
Короткий запис до задачі:
9 ц. – 72 к
? –  48 к.
Аналіз задачі:
Про що розповідається в задачі?
Що означає число 9? 72? 
Що потрібно дізнатися?
Чи можемо ми зразу відповісти на запитання задачі?
Чому? 
Складання плану розв’язування задачі.
Запис задачі в зошити з коментуванням. 
72:9=8 (к.)
48:8=6 (к.)
- Молодці!
    3. Фізкультхвилинка.
1,2,3,4,5, починаєм рахувать:
Дві руки і дві ноги,           
Пальців на руках по п’ять,-
Скільки друзів навкруги!
Математика-цікава
І корисна  дуже справа.
№429(по рядях)
№430(фронтально )
Аналіз задачі:
Про що розповідається в задачі?
Що означають  числа 41? 7? 3? 4?
Що потрібно дізнатися?
Чи можемо ми зразу відповісти на запитання задачі?
Чому? 
Складання плану розв’язування задачі.
Запис задачі в зошити з коментуванням.
    9. Робота з геометричним матеріалом.
. Геометричні  «вузлики»
-Переходимо до геометричного матеріалу. Вам пропонується розв’язати геометричні “вузлики». Коли ви виконаєте дані завдання,то зможете прочитати слова-відгадки.
-Розгляньте геометричні фігури на слайді,назвіть їх. Розмістіть фігури від найменшої до найбільшої і прочитайте «зашифроване» слово.
ІХ.Підсумок уроку
Гра «Одягни ялинку»
Х. Домашнє завдання.
С.64№431,432
Презентація

Коментарі